Strona główna » Futsal Ekstraklasa

Rekord B-B - Uragan Iwano-Frankowsk 3:5

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Triumfatorzy turnieju "Beskidy Futsal Cup" ulegli czwartemu zespołowi ukraińskiej ekstraklasy.

Rekord Bielsko-Biała - Uragan Iwano-Frankowsk 3:5 (1:2, 2:1, 0:2)

Rekord: Brzenk, Zając - Łysoń, Szymura, Budniak, Bubec; Włoch, Sierota, Machura, Polasek; Pawełek, Dura, Mentel, Palarczyk

3:5 Szoturma (53 min.)

Mecz rozpoczął się wybornie dla podopiecznych Serhija Gupalenki. Już przy pierwszej akcji, po stracie piłki przez miejscowych, gola otwarcia zdobył Maksym Pawliuk. Trochę czasu minęło zanim Rekord poukładał swoją grę. Do wyrównania doprowadził Radek Polasek po doskonałym dograniu Jacka Włocha. W niedługi czas później Krystiana Brzenka zaskoczył uderzeniem z kąta Andrij Simka. Najlepszą w wykonaniu gospodarzy była druga w 20-minutowych tercji. Gole autorstwa Piotra Szymury i Łukasza Mentla padły po wzorowo wykonanych stałych fragmentach gry. Decydujące znaczenie dla wyniku miał gol na 4:3 Walentyna Cwielicha po indywidualnej, przebojowej akcji. Bielszczanie otwarli swoje szyki za co zostali skarceni golem Petro Szoturmy. Rewelacyjny 18-latek już wcześniej mógł wpisac się na listę strzelców, ale po jego uderzeniu z rzutu karnego piłkę odbił Witold Zając.