Wyszukiwarka

Strona główna » Wokół Rekordu

Z wizyty w Niemczech wrócił kwartet „rekordzistów”.

 

Początkiem tego tygodnia trzech zawodników Rekordu: Alan Czerwiński, Michał Grześ i Damian Kruk, pod opieką trenera Tomasza Duleby, przebywali w Niemczech i mieli okazję trenować z drużyną SC Wiedenbruck 2000, która występuje w Regionalliga West Ergebnisse. Jest to zespół występujący na szczeblu 4 ligi niemieckiej. Drużyną opiekuje się doświadczony trener Thomas Stratos, który jako zawodnik grał w takich drużynach jak: FC Saarbrucken, Arminia Bielefeld i HSV Hamburg. Wystąpił w Bundeslidze 129 razy i strzelił 10 goli. SC Wiedenbruck 2000 w sezonie 2010/2011 zajęło w lidze 10 miejsce i rywalizowało między innymi z takimi drużynami jak: FC Kaiserslautern II, Borussia II Monchengladbach II, Borussia II Dortmund, FC Koln II, FC Schalke 04 II Gelsenkirchen, FSV Mainz 05 II, VFL Bochum 1848 II, Bayer 04 II Leverkusen, Fortuna Dusseldorf, Arminia II Bielefeld. Jak widać w doborowym towarzystwie. Jako ciekawostkę można dodać, że miasto Reda-Wiedenbruck liczy ok. 47 tysięcy mieszkańców. Na mecze swojej drużyny średnio przychodzi  3 tysiące kibiców.

Wyjazd do Niemiec zorganizował zaprzyjaźniony z BTS Rekord  - Krzysztof Adamczyk,  który na rynku niemieckim działa od kilku lat i zdobył wiele ciekawych kontaktów. Te być może w przyszłości zaowocują dla naszego klubu szerszą współpracą z jednym z klubów niemieckich. Doświadczenia, które zdobyli zawodnicy i trener są nieocenione. Młodzi „rekordziści” mieli możliwość wzięcia udziału w zajęciach treningowych, które były na bardzo wysokim poziomie i na pewno zapadną im w pamięci na długi okres. Natomiast trener mógł przyjrzeć się dokładnie bazie treningowej, poznać organizację klubu, w którym jest 20 drużyn, w tym drużyna kobieca i obejrzeć zajęcia treningowe. Można także powiedzieć, że bardzo dobrze w treningu zaprezentował się Alan Czerwiński, który został wysoko oceniony przez trenera Thomasa Stratosa.

Na koniec pobytu delegacja BTS Rekord obejrzała mecz sparingowy na pięknym stadionie w Bielefeld, pomiędzy miejscową Arminią, a  FC St. Pauli – wynik końcowy 1:1, a który obserwowało prawie 5 tysięcy kibiców.

TD

Wyjazd ocenia trener Tomasz Duleba: - Oceniając naszych chłopaków powiem tak – nie mieli się czego wstydzić. Po warunkach fizycznych i przygotowaniu motorycznym widać było jak mocna jest selekcja w SC Wiedenbruck 2000. Wystarczy wspomnieć, że w tym okienku transferowym trafiło do klubu dziesięciu nowych graczy. Nie da się nie powiedziec również o ogromnym zaangażowaniu zawodników w trening i profesjonalne do niego podejście. W każdym razie „rekordziści” nie odstawali od reszty stawki w trakcie treningu. Szczególną uwagę trener Stratos zwrócił na umiejętności Alana. Dodam także, iż myślimy o nawiązaniu współpracy nie tylko w kontekście personalnym, ale także na innych płaszczyznach. Wymiana stricte sportowa jest całkiem możliwa. Natomiast przy okazji tego wyjazdu zdobyliśmy bezcenne doświadczenie. Na mnie największe wrażenie wywarła organizacja zajęć treningowych drużyny seniorskiej. Cała ekipa została podzielona na trzy części. Każda z nich pracowała nad innym elementem i pod okiem innego trenera. Thomas Stratos jedynie nadzorował całość treningu.

TP

Komentarze

Fan 56 2011-07-03 17:43
Nie interesuja sie innymi bo rekord jest druzyna 1 zawodnika-Alana reszta to podawacze pilek
Kibic45 2011-07-03 16:56
Racja! Teraz samemu trzeba sobie coś wywalczyć i załatwić
zainteresowany 2011-07-03 16:25
zgadzam się.Ale cóż taka prawda że chyba klubowi zależało na zawodnikach dopóki grali w rekordzie,a później niech zawodnicy się odwalą!
Bielszczan 2011-07-03 15:17
Trzeba się prosić czy nam coś załatwią...a to chyba nie tak ma wyglądać... co nie!?
zainteresowany 2011-07-03 12:11
A w ogóle trenerzy pomagają zawodnikom szukać klubu?bo mi się wydaje że rocznik 92 zostaje totalnie olany przez ten klub
Bielszczan 2011-07-03 11:47
Rocznik "92" w większości odchodzi z tego klubu...
Bielszczanka 2011-07-03 09:03
Z tego co przeczytałam wynika,że pojechał Pan lansować 1 zawodnika.Czy to znaczy że reszta drużyny jest do bani?A tych 2 co pojechało razem z Alanem to zapewne robili za "chórek"?To żenujące Panie Trenerze...
active 2011-07-01 12:42
Co w ogóle dzieje się z rocznikiem 92 ??
POZYTYW 2011-06-30 15:34
ROZUMIE ZE POZOSTALI ZAWODNICY NIC CIEKAWEGO NIE POKAZALI JAK TYLKO CZYTAM ALAN I ALAN DOBRZE ZE CHOCIAŻ TEN ALAN JEST

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby Twój komentarz pojawił się od razu,
w przeciwnym wypadku będzie wymagał moderacji

Kod antysapmowy
Odśwież