Strona główna » Futsal Ekstraklasa

BFC: Szachtar Donieck - Makorteam Żylina 15:1

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Ostatni dzień turnieju, meczem o trzecie miejsce rozpoczęły drużyny Szachtara Donieck i Makroteamem Żylina.

Żylinianie rozpoczęli spotkanie  w dość nietypowym ustawieniu, z Andrejem Pagacem w roli lotnego bramkarza. Niestety już w pierwszej minucie spotkania interweniował on łapiąc piłkę ręką poza polem karnym, za co otrzymał czerwoną kartkę i zmuszony był opuścić boisko. Minutę później zespół Szachtara wykorzystał grę w przewadze i Wadim Diak otworzył wynik spotkania. W 5 minucie Aleksander Wierszynin precyzyjnym uderzeniem podwyższa na 2-0. Trzy minuty później Ewgenij Junakow technicznym strzałęm w okienko bramki Słowaków zmienia wynik meczu. Kolejne minuty to ciągłe ataki Ukraińców, jednak dobrze w bramce Makroteamu spisuje się Maros Zbytek. W 15 minucie dwie kolejne bramki zdobywa Szachtar, a ich autorami są ponownie E. Junakow, oraz Oleg Mirosznik. Kilkadziesiąt sekund później pierwszą groźną akcję przeprowadza drużyna z Żyliny. Po szybkim kontrataku, donieckiego bramkarza pokonuje Matej Riska. Na 40 sekund przed zakończeniem pierwszej połowy, szóstą bramkę dla „Górników” zdobywa Sergiej Driomow.

Już 30 sekund po rozpoczęciu drugiej odsłony, O. Mirosznik strzela swoją drugą bramkę w tym meczu, a minutę później jego wyczyn powtarza W. Diak. W 26 minucie na listę strzelców wpisuje się Artiom Ros, który mocno uderza z woleja, a piłka ląduje tuż pod poprzeczką słowackiej bramki. Dwie minuty później kolejne dwie bramki dla ekipy z Doniecka strzelają O. Miroszink, oraz Maksim Woronin. W tym okresie meczu, Makroteam z trudem wydostaje się z własnej połowy. Przygniatającą przewagę Szachtara kolejnymi bramkami dokumentują kolejno: Witalij Gawrylenko, Dmitrij Kałukow, oraz W. Diak. Wynik spotkania na 15-1 dla Ukraińców, na 4 sekundy przed końcową syreną ustala E. Junakow.