Wyszukiwarka

Strona główna » Futbol IV liga śląska

Trochę więcej serca

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Niby wszystkie możliwe statystyki przed wtorkowym meczem czwartoligowego Rekordu w Gliwicach przemawiają za bielszczanami, ale …

Podobnie było w środowe popołudnie 22 września ubiegłego roku, w meczu I-ej. Spotkanie z Carbo, jutrzejszym rywalem „biało-zielonych”, było pewnego rodzaju lekcją pokory. Stosunkowo niewielkim nakładem sił bielszczanie prowadzili 2:1, aż nadeszła 95 minuta spotkania. To był moment umownej egzekucji na gospodarzach. Strzał rozpaczy jednego z gliwiczan i z pewnej - wydawałoby się trzypunktowej zdobyczy - pozostał tylko remis. Łudząco podobny obraz miał mecz sprzed tygodnia w Żorach. Tam także „rekordziści” pozwolili się ugodzić w drugiej minucie doliczonego czasu gry. To więcej niż pewne, owe błędy wzięły się nie z braków w umiejętnościach taktyczno-technicznych czy też kondycyjnych, przyczyną obu remisów był zanik koncentracji i mobilizacji. I tego właśnie trzeba podopiecznym Mirosława Szymury w wyjazdowej konfrontacji z Carbo. Jeśli zaś chodzi o dyspozycję stricte boiskową wystarczy, aby zespół z Cygańskiego Lasu zaprezentował grę choćby zbliżoną poziomem do spotkań z Grunwaldem, Naprzodem, czy Unią. No i jeszcze trzeba dołożyć do tego trochę serca. Jego niedostatku nikt futbolistom nikt nie zarzuca, ale sama sytuacja w tabeli do tego zobowiązuje, aby dać z siebie coś więcej !