Strona główna » Futsal Ekstraklasa

Rekord B-B - Wisła/Krakbet Kraków 2:2

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

W kolejnej grze kontrolnej rywalem bielszczan był krakowski beniaminek Ekstraklasy PLF.

Rekord Bielsko-Biała - Wisła/Krakbet Kraków 2:2 (0:0, 0:0, 2:2)

Rekord: Brzenk (Rozmus, Zając) - Łysoń, Korytkowski, Szymura, Bubec; Machura, Palarczyk, Pawełek, testowany zawodnik; Sierota

1:0 Sierota (55 min.)

2:0 Pawełek (57 min.)

2:1 Szłapa (57 min.)

2:2 Słonina (60 min.)

W krakowskim zespole pokazały się wszyscy gracze, którzy zasilili beniaminka w letniej przerwie, co tylko uatrakcyjniło widowisko. Już w pierwszej tercji sporo pracy mieli bramkarze - Krystian Brzenk i Bartłomiej Nawrat. Po zawodnikach widać było jednak ciężką, treningową pracę nad siłą i wytrzymałością. Jej efektem był widoczny brak dokładności w grze. W drugiej części nieco częściej piłką operowali gości, ale to miejscowi mieli najlepszą sytuację do zdobycia gola. w 38. minucie Piotr Pawełek z bliska przymierzył w słupek. Najciekawszą okazała się ostatnia tercja. Mimo zmęczenia, a może właśnie dlatego, oba zespoły otworzyły się w większym stopniu na ofensywę. Jeszcze przy bezbramkowym wyniku gracze spod Wawelu wycofali bramkarza. Odpowiedzią bielszczan były dwa gole, acz zaznaczyć należy, że oba trafienia dla Rekordu padły gdy bramki strzegł "regularny" golkiper. Prowadzenie 2:0 było sporą zasługą świetnie asystującego Piotra Bubca. Przy takim wyniku z miejscowych uszło powietrze co skrzętnie wykorzystali krakowianie. Uderzeniami z niewielkiej odległości do bramki Witolda Zająca trafili ex-chorzowianie - Andrzej Szłapa i Michał Słonina.